Rýchly kontakt 24/7 v OC:  0907/132 906 alebo 057/7880 566, -67, Email: lipova@osetrovatelskecentrumhe.sk

Rýchly kontakt 24/7 v SD:  0911/ 604 205 alebo 057/321 4404, E-mail: recepcia@osetrovatelskecentrumhe.sk
Telefonický kontakt pre telefonovanie s príbuznými v SD: 0903/224 156

Voľné lôžko: Aktuálnu dostupnosť je potrebné overiť.


Prevencia, základ všetkého

Štefan Šubert
Zdravotnícky asistent
Zariadenie sociálnych služieb Slnečný dom, n.o.
Primárnou prevenciou rozumieme intervenciu predtým, než sa zdravotný problém objaví. Preventívne opatrenia vo väčšine prípadov riešime vtedy, až keď nastane nejaký problém. Ak nastane u pacienta choroba,  je čas liečiť. Je však pochopiteľné, že lepšie by bolo, ak by nenastala.

Geriatrický pacient je krehkou bytosťou a my vieme ako predchádzať najčastejším chorobám, ktoré ho „v jeseni“  jeho života ohrozujú.


Strašiakom č.1. sú dekubity
. Bohužiaľ v domácom prostredí, či pri neodbornej starostlivosti vznikajú. „Návod“ ako im predchádzať vám ponúkame v nedávno zverejnenom blogu:
http://www.osetrovatelskecentrumhe.sk/blog/84-ako-vyhrat-vojnu-s-dekubitom.

Viete ako spoznať, či je človek dehydrovaný? Začervenané sliznice, tmavý moč, turgor kože... Je naozaj veľkým problémom, ak je hydratácia zanedbaná. Aj tu vieme pomôcť prevenciou. Nepodceňujte nič! http://www.osetrovatelskecentrumhe.sk/blog/87-zanedbana-hydratacia-moze-sposobit-aj-smrt

V zariadeniach, ako je to naše, preventívnou činnosťou dosahujeme výborné výsledky. A inovujeme stále... Z posledných „noviniek“, ktoré našu organizáciu odlišujú a zdobia, spomeniem výrobu probiotických olovrantov z gréckych jogurtov (tzv. ayran) na prevenciu črevnej mikroflóry, kalibrované nádoby pre presnú kontrolu príjmu a výdaja tekutín, každodenným cvičením podnecujeme klientov k zdravému životnému štýlu v rámci prevencie kontraktúr. K tomu dýchacie cvičenia, otužovanie, hydroterapia, magnetoterapia alebo rašelinové zábaly... Masáž nechýba klientom počas celého týždňa.

Na zamestnancov sa taktiež nezabúda. Často naše zdravie v práci podporujú vitamínovými bombami v podobe čerstvého ovocia, vitamínových doplnkov stravy, širokou ponukou cvičení a pohybových aktivít pre zamestnancov, masáží a tých najlepších ocenia wellness pobytom. Strážime si svoje zdravie, aby sme mohli pomáhať tým, ktorí si sami pomôcť nemôžu. Takí sme my...
Ďalšie články od blogera:
Štefan Šubert

Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Páčil sa Vám tento článok? Zadajte svoju E-mailovú adresu a my Vám pošleme E-Mail, keď napíšeme ďalší článok na náš blog.

Webová stránka Ošetrovateľského centra a ZSS Slnečný dom v Humennom Vám pomôže nájsť ten správny druh 24 hodinovej starostlivosti pre Vášho ťažko chorého blízkeho alebo seniora, ktorého zdravotný stav si vyžaduje sociálnu a ošetrovateľskú starostlivosť (Dom ošetrovateľskej starostlivosti, ZSS pre dlhodobú starostlivosť – Špecializované zariadenie, Zariadenie pre seniorov, Domov sociálnych služieb, prípadne ADOS a mobilný hospic). Vzhľadom na zavedený Systém manažérstva kvality a ISO certifikát ponúkame ošetrovateľskú a sociálnu starostlivosť o Vášho blízkeho na vysokej úrovni. Pre budúcich opatrovateľov realizujeme kurzy opatrovania s výnimočnou prípravou. Náš opatrovateľský kurz prináša účastníkom okrem cenných skúseností a praxe i možnosť uplatnenia – unikátnu kombináciu práce u nás a v zahraničí.