Rýchly kontakt 24/7 v OC:  0907/132 906 alebo 057/7880 566, -67, Email: lipova@osetrovatelskecentrumhe.sk

Rýchly kontakt 24/7 v SD:  0911/ 604 205 alebo 057/321 4404, E-mail: recepcia@osetrovatelskecentrumhe.sk
Telefonický kontakt pre telefonovanie s príbuznými v SD: 0903/224 156

Voľné lôžko: Aktuálnu dostupnosť je potrebné overiť.


Bio-psycho-sociálne potreby geriatrického pacienta v praxi sociálneho zariadenia

Štefan Šubert
Zdravotnícky asistent
Zariadenie sociálnych služieb Slnečný dom, n.o.

Potreby človeka: Donedávna pre mňa, a určite ďalších študentov, naučená trojica slov, nad ktorými veľa nepremýšľame. Berieme to ako fakty o potrebách pacienta, či klienta v zariadení, či nemocnici. Tu však nastáva rozdiel a porovnanie, o ktorom chcem hovoriť. Podstatný rozdiel je v čase, v čase zotrvania človeka v zariadení. Zatiaľ čo v nemocnici zotrvávame pár dní, maximálne týždňov, zariadenia sociálnych služieb poskytujú služby nadlho.
EMPATIA to je to najdôležitejšia vlastnosť dobrého zamestnanca. Sestra, asistent, RHB pracovník, ošetrovateľ, šofér, či upratovačka, všetkých nás spája jedno. Uspokojovanie bio - psycho - sociálnych potrieb našich klientov. Poznáme ich rodiny, vieme čo majú radi i to, čo ich trápi. Aké majú radi jedlá, oblečenie, počasie, kvety, či film. Koľko detí, vnúčat a pravnúčat vychovávali. Akosi automaticky sa stávame členmi veľkej rodiny a každý svojou jedinečnosťou prispievame k maličkostiam všedných dní. Pohladenie, úsmev, pozdravenie, uvarenie kávy, či pomoc prejsť pár metrov k stolu sa stáva samozrejmosťou. Vypočuť každý deň rovnaké útrapy starých a bezvládnych ľudí... nie je to len slogan. Tvoríme lepší svet pre bezvládnych. Uspokojovanie bio- psycho- sociálnych potrieb už nie je len frázou, ale poslaním...

Takí sme my...       

 
Ďalšie články od blogera:
Štefan Šubert

Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Páčil sa Vám tento článok? Zadajte svoju E-mailovú adresu a my Vám pošleme E-Mail, keď napíšeme ďalší článok na náš blog.

Webová stránka Ošetrovateľského centra a ZSS Slnečný dom v Humennom Vám pomôže nájsť ten správny druh 24 hodinovej starostlivosti pre Vášho ťažko chorého blízkeho alebo seniora, ktorého zdravotný stav si vyžaduje sociálnu a ošetrovateľskú starostlivosť (Dom ošetrovateľskej starostlivosti, ZSS pre dlhodobú starostlivosť – Špecializované zariadenie, Zariadenie pre seniorov, Domov sociálnych služieb, prípadne ADOS a mobilný hospic). Vzhľadom na zavedený Systém manažérstva kvality a ISO certifikát ponúkame ošetrovateľskú a sociálnu starostlivosť o Vášho blízkeho na vysokej úrovni. Pre budúcich opatrovateľov realizujeme kurzy opatrovania s výnimočnou prípravou. Náš opatrovateľský kurz prináša účastníkom okrem cenných skúseností a praxe i možnosť uplatnenia – unikátnu kombináciu práce u nás a v zahraničí.