Rýchly kontakt 24/7 v OC:  0907/132 906 alebo 057/7880 566, -67, Email: lipova@osetrovatelskecentrumhe.sk

Rýchly kontakt 24/7 v SD:  0911/ 604 205 alebo 057/321 4404, E-mail: recepcia@osetrovatelskecentrumhe.sk
Telefonický kontakt pre telefonovanie s príbuznými v SD: 0903/224 156

Voľné lôžko: Aktuálnu dostupnosť je potrebné overiť.


Spomienka na starenku v nemocnici

Zuzana Fabianová
Generálna manažérka komplexu organizácií a služieb
TOP manažér kvality 2015
Ošetrovateľské centrum / Ošetrovateľské centrum, s.r.o.
Zariadenie sociálnych služieb Slnečný dom, n.o.
StromJeseň, 1990      Na kovovej posteli, v izbe páchnucej dezinfekciou a zvratkami ležala starenka. Kvôli odumierajúcej končatine bolo jej telo ohrozené otravou krvi. Nechápala presne, čo jej je. Lekári spomínali , že noha musí ísť preč, inak ... Zoslabnutá, ubolená a zmätená cítila, že ju už nič dobré nečaká. Dušu jej ovládla osamelosť, tá najväčšia v doterajšom živote. Vtom zbadala to mladučké dievča v uniforme. Stálo pri dverách, akési prichudé, privysoké, no pohľad malo milý, láskavý. Akoby vyšlo slnko... Pristúpilo k nej a pohladilo ju, po tvári , po ramene. Starenka sa rozplakala, ako malé dieťa.

Do izby vletelo sedem bielych plášťov. Dievča pustilo starenkinu ruku a vydesene odskočilo. Sedem zachmúrených tvárí sa pristavilo pri starenke.

„Tak čo, dáte si ju odrezať?“ životne dôležitá otázka preťala vzduch.

„Nie , ...“ zašepkala starenka, a chcela ešte čosi povedať, vysvetliť, no nestihla ... Plášťov už nebolo. Bolo rozhodnuté. O živote a smrti, o beznádejnom umieraní zaživa, v krutých bolestiach , na kovovej posteli, v nemocnici.

V rohu izby ostalo stáť dievča s rozbúchaným srdcom.
Páčil sa Vám tento článok? Zadajte svoju E-mailovú adresu a my Vám pošleme E-Mail, keď napíšeme ďalší článok na náš blog.

Webová stránka Ošetrovateľského centra a ZSS Slnečný dom v Humennom Vám pomôže nájsť ten správny druh 24 hodinovej starostlivosti pre Vášho ťažko chorého blízkeho alebo seniora, ktorého zdravotný stav si vyžaduje sociálnu a ošetrovateľskú starostlivosť (Dom ošetrovateľskej starostlivosti, ZSS pre dlhodobú starostlivosť – Špecializované zariadenie, Zariadenie pre seniorov, Domov sociálnych služieb, prípadne ADOS a mobilný hospic). Vzhľadom na zavedený Systém manažérstva kvality a ISO certifikát ponúkame ošetrovateľskú a sociálnu starostlivosť o Vášho blízkeho na vysokej úrovni. Pre budúcich opatrovateľov realizujeme kurzy opatrovania s výnimočnou prípravou. Náš opatrovateľský kurz prináša účastníkom okrem cenných skúseností a praxe i možnosť uplatnenia – unikátnu kombináciu práce u nás a v zahraničí.