Rýchly kontakt 24/7 v OC:  0907/132 906 alebo 057/7880 566, -67, Email: lipova@osetrovatelskecentrumhe.sk

Rýchly kontakt 24/7 v SD:  0911/ 604 205 alebo 057/321 4404, E-mail: recepcia@osetrovatelskecentrumhe.sk
Telefonický kontakt pre telefonovanie s príbuznými v SD: 0903/224 156

Voľné lôžko: Aktuálnu dostupnosť je potrebné overiť.


Byť dámou je úžasné :-)

Štefan Šubert
Zdravotnícky asistent
Zariadenie sociálnych služieb Slnečný dom, n.o.

Krásne chcú byť stále... Nekončí to starobu. Áno, život ženy sa snáď od narodenia potýka s módou. Už prvé košieľky, perinky, či moderné zavinovačky matky vyberajú svojim ratolestiam, aby dievčatá žiarili. Už od malička sú pre matky tie najkrajšie stvorenia. Dievčatá rastú a objavujú zrkadlá. Porovnávajú sa v škôlke, neskôr v škole. Každá sa chce páčiť. Stredná škola, lásky a „šminky“. Nevesty strávia pred svadbou hodiny vyberaním tých najkrajších šiat. Plné šatníky, topánky, ktorých nikdy nie je dosť, celý život ženy sa niekedy javí, že bez skrášľovania to jednoducho nejde. A čo v starobe? Živo si pamätám na svoju nebohú starkú. Tá musela do spoločnosti s perfektným účesom, vyleštenými topánkami a dokonale upraveným „outfitom“. Pre nás mužov často nepochopiteľné. Preferujeme skôr praktickosť. Ženy sú ale ženy, chcú sa nám predsa páčiť. Občas úsmevné situácie zažívame v našom zariadení. Naposledy som zažil takúto situáciu, keď pani vo veľmi zlom zdravotnom stave musela byť hospitalizovaná, sily a možnosti zariadenia sociálnych služieb už nestačili. V nemocnici už rezervovali „babke“ transfúziu, no najväčším problémom bolo, že  pani nemá tie správne - pekné topánky. Ú nás, v Slnečnom dome nám tieto "maniere" našich dám nie sú vôbec ľahostajné. Aj napriek dôležitejším úkonom, ktoré personál vykonáva, chceme dbať aj na estetickú stránku našej klientely, chceme aby sa cítili nie len komfortne, ale aby nadobudli aj pocit výnimočnosti. Vyberáme im šaty a doplnky podľa ich predstáv. Šatka, alebo šperk by nemali správnej dáme nikdy na krku chýbať! A výnimočným dňom sú pre naše dámy soboty. Vtedy im naše šikovné kolegyne pripravujú "salón beauty". Tu si užívajú pleťové masky, zábaly, mikromasáže, líčenie, lakovanie nechtov, manikúru... Pre nás chlapov často nepochopiteľné, pre Vás ženy vždy najpodstatnejšie. Ale určite platí, byť dámou v Slnečnom dome je úžasné :-)

Ďalšie články od blogera:
Štefan Šubert

Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Páčil sa Vám tento článok? Zadajte svoju E-mailovú adresu a my Vám pošleme E-Mail, keď napíšeme ďalší článok na náš blog.

Webová stránka Ošetrovateľského centra a ZSS Slnečný dom v Humennom Vám pomôže nájsť ten správny druh 24 hodinovej starostlivosti pre Vášho ťažko chorého blízkeho alebo seniora, ktorého zdravotný stav si vyžaduje sociálnu a ošetrovateľskú starostlivosť (Dom ošetrovateľskej starostlivosti, ZSS pre dlhodobú starostlivosť – Špecializované zariadenie, Zariadenie pre seniorov, Domov sociálnych služieb, prípadne ADOS a mobilný hospic). Vzhľadom na zavedený Systém manažérstva kvality a ISO certifikát ponúkame ošetrovateľskú a sociálnu starostlivosť o Vášho blízkeho na vysokej úrovni. Pre budúcich opatrovateľov realizujeme kurzy opatrovania s výnimočnou prípravou. Náš opatrovateľský kurz prináša účastníkom okrem cenných skúseností a praxe i možnosť uplatnenia – unikátnu kombináciu práce u nás a v zahraničí.