Rýchly kontakt 24/7 v OC:  0907/132 906 alebo 057/7880 566, -67, Email: lipova@osetrovatelskecentrumhe.sk

Rýchly kontakt 24/7 v SD:  0911/ 604 205 alebo 057/321 4404, E-mail: recepcia@osetrovatelskecentrumhe.sk
Telefonický kontakt pre telefonovanie s príbuznými v SD: 0903/224 156

Voľné lôžko: Aktuálnu dostupnosť je potrebné overiť.


Ako vyzerá klient, o ktorého je dobre postarané?

Štefan Šubert
Zdravotnícky asistent
Zariadenie sociálnych služieb Slnečný dom, n.o.

Cestou k spokojnosti pacienta je poctivé uspokojovanie bio- psycho- sociálnych potrieb. Ako na to? Snažme sa o úsmev klienta. Ako? Bádaj... Na ľudskom organizme je podstatná jedinečnosť. Každého jedinca  uspokojí niečo iné. Základná starostlivosť je rovnaká, teda ak je človek čistý, sýty a nemá bolesti, kráčame  správnym smerom. Uvedomuj si, že ľudia v zariadení trpia hlavne tým, že prišli o domov. Preto sa im tento domov snažme spoločne vytvárať. Hľaďme na každého tak, akoby to bol náš starý otec alebo stará mama a prejavujme o neho záujem. Dajme mu úctu. Postupom času sa na tvár človeka dostaví aj úsmev. Pochopí, že jeho miesto je tu medzi komunitou jemu rovných. Doma by bol sám so svojimi bolesťami a spomienkami. Tu sa začína etapa mylne nazývaná jeseň života. Pripravujeme klientom oldies párty... spev, tanec, drinky, modlitby, relax, masáže, každému podľa jeho gusta. Indikátorom spokojnosti je úsmev. Klient, o ktorého je dobre postarané, neplače, nenarieka a naším najväčším úspechom je, ak sa aspoň pár krát do dňa usmeje.

Ďalšie články od blogera:
Štefan Šubert

Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Páčil sa Vám tento článok? Zadajte svoju E-mailovú adresu a my Vám pošleme E-Mail, keď napíšeme ďalší článok na náš blog.

Webová stránka Ošetrovateľského centra a ZSS Slnečný dom v Humennom Vám pomôže nájsť ten správny druh 24 hodinovej starostlivosti pre Vášho ťažko chorého blízkeho alebo seniora, ktorého zdravotný stav si vyžaduje sociálnu a ošetrovateľskú starostlivosť (Dom ošetrovateľskej starostlivosti, ZSS pre dlhodobú starostlivosť – Špecializované zariadenie, Zariadenie pre seniorov, Domov sociálnych služieb, prípadne ADOS a mobilný hospic). Vzhľadom na zavedený Systém manažérstva kvality a ISO certifikát ponúkame ošetrovateľskú a sociálnu starostlivosť o Vášho blízkeho na vysokej úrovni. Pre budúcich opatrovateľov realizujeme kurzy opatrovania s výnimočnou prípravou. Náš opatrovateľský kurz prináša účastníkom okrem cenných skúseností a praxe i možnosť uplatnenia – unikátnu kombináciu práce u nás a v zahraničí.