Rýchly kontakt 24/7 v OC:  0907/132 906 alebo 057/7880 566, -67, Email: lipova@osetrovatelskecentrumhe.sk

Rýchly kontakt 24/7 v SD:  0911/ 604 205 alebo 057/321 4404, E-mail: recepcia@osetrovatelskecentrumhe.sk
Telefonický kontakt pre telefonovanie s príbuznými v SD: 0903/224 156

Voľné lôžko: Aktuálnu dostupnosť je potrebné overiť.


Ako zvládnuť ráno s úsmevom?

Štefan Šubert
Zdravotnícky asistent
Zariadenie sociálnych služieb Slnečný dom, n.o.

Ako zvládnuť ráno s úsmevom?

Takže pre začiatok: predstav si seba ako bezvládneho pacienta. Skús nasimulovať svoj život o štyridsať rokov. Mám takmer osemdesiat,  inkontinenciu,  pri mne kopa mladých, vitálnych, životom prekypujúcich, mobilných  ľudí. V spomienkach na moju niekdajšiu silu, mladosť, dravosť, šport, sa mi chce plakať...

 

Ležím v posteli, v bolestiach odkázaný na pomoc. Pocit hanby strieda utrpenie a bolesť. Ako opatrovateľ v plnej sile som na opačnej strane mince menom život. Môže byť niečo šľachetnejšie ako naša práca? Pomáhať tým,  čo sami nevládzu, pracovať v super kolektíve a pod vedením, ktoré sa o  Teba zaujíma? Hľadí na Tvoje požiadavky, toleruje občasné zaváhania - sme predsa ľudia. K tomu kopec benefitov. Každý by sme mali niečo pozitívne v tomto kontexte nájsť. Potom sa aj ťažká ranná práca opatrovateľa môže začať s úsmevom :-)

A ešte ...:

1.Nočná zmena pripravuje kolegom prichádzajúcim do práce rannú kávu a niečo malé na zahryznutie. Je to milé ...
2. „Nočná“ tiež odovzdá podstatné informácie kto ide kam na vyšetrenie, koho osprchovať a podobne.
3. Tento manuál Ti nepovie presne čo máš robiť, občas sa pracovné činnosti menia. Upozorníme Ťa na podstatné činnosti. Čo, ako a prečo - na to Ťa pripravíme.
4. Ty, ako nový zamestnanec, rob to, čo ostatní. Všímaj si čo najviac, pocit, že tých nových informácii je mnoho, celkom iste vystrieda čoskoro úsmev, s ktorým zvládneš každé ráno.

Ďalšie články od blogera:
Štefan Šubert

Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Páčil sa Vám tento článok? Zadajte svoju E-mailovú adresu a my Vám pošleme E-Mail, keď napíšeme ďalší článok na náš blog.

Webová stránka Ošetrovateľského centra a ZSS Slnečný dom v Humennom Vám pomôže nájsť ten správny druh 24 hodinovej starostlivosti pre Vášho ťažko chorého blízkeho alebo seniora, ktorého zdravotný stav si vyžaduje sociálnu a ošetrovateľskú starostlivosť (Dom ošetrovateľskej starostlivosti, ZSS pre dlhodobú starostlivosť – Špecializované zariadenie, Zariadenie pre seniorov, Domov sociálnych služieb, prípadne ADOS a mobilný hospic). Vzhľadom na zavedený Systém manažérstva kvality a ISO certifikát ponúkame ošetrovateľskú a sociálnu starostlivosť o Vášho blízkeho na vysokej úrovni. Pre budúcich opatrovateľov realizujeme kurzy opatrovania s výnimočnou prípravou. Náš opatrovateľský kurz prináša účastníkom okrem cenných skúseností a praxe i možnosť uplatnenia – unikátnu kombináciu práce u nás a v zahraničí.