Rýchly kontakt 24/7 v OC:  0907/132 906 alebo 057/7880 566, -67, Email: lipova@osetrovatelskecentrumhe.sk

Rýchly kontakt 24/7 v SD:  0911/ 604 205 alebo 057/321 4404, E-mail: recepcia@osetrovatelskecentrumhe.sk
Telefonický kontakt pre telefonovanie s príbuznými v SD: 0903/224 156

Voľné lôžko: Aktuálnu dostupnosť je potrebné overiť.


Dajte si poradiť...

Štefan Šubert
Zdravotnícky asistent
Zariadenie sociálnych služieb Slnečný dom, n.o.
Vraví sa, že starý človek je ako dieťa. Dieťa nie je však iba nerozumné, hlúpučké stvorenie, je aj veľmi vnímavé. Tí, ktorí ste sa starali o deti, či už o svoje alebo deti svojich známych, viete, že sú isté pravidlá. Ak je úplne malé ako správne držať hlavičku, po jedle zľahka poklepať po maličkom chrbte, aby si odgrglo a mohlo v kľude spať. Mnohí sa tejto zodpovednej práce boja ak to majú urobiť po prvý krát. Nikto Vás za to neodsudzuje. Život pretečie ako voda a z dieťaťa sa stáva "staré dieťa". Niektoré veci starý človek nedokáže urobiť sám, blízkych trápi pohľad na trasľavé ruky, problémy s chôdzou, či inkontinenciu. Skúste zostať nad vecou.
V našich zariadeniach máme Manuál pre blízkych a čoskoro sa objavia ďalšie manuály, ktoré budú nápomocné pre rodinných príslušníkov. A tak ako som spomenul v úvode. Starý človek je oveľa viac vnímavý. Pomôžte mu. Urobte odvážny krok, prekonajte svoje zábrany a pozrite sa do týchto manuálov. "Nikto učený z neba nespadol." Berte to ako pomyselnú barličku, ktorá v konečnom dôsledku pomáha všetkým.
Určite to zvládnete a podobne ako u dieťaťa. Rokmi opotrebované svaly a kĺby trocha precvičíte a pri jedle opäť život Vášho najbližšieho dostane pestrofarebný rozmer...
Ďalšie články od blogera:
Štefan Šubert

Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Páčil sa Vám tento článok? Zadajte svoju E-mailovú adresu a my Vám pošleme E-Mail, keď napíšeme ďalší článok na náš blog.

Webová stránka Ošetrovateľského centra a ZSS Slnečný dom v Humennom Vám pomôže nájsť ten správny druh 24 hodinovej starostlivosti pre Vášho ťažko chorého blízkeho alebo seniora, ktorého zdravotný stav si vyžaduje sociálnu a ošetrovateľskú starostlivosť (Dom ošetrovateľskej starostlivosti, ZSS pre dlhodobú starostlivosť – Špecializované zariadenie, Zariadenie pre seniorov, Domov sociálnych služieb, prípadne ADOS a mobilný hospic). Vzhľadom na zavedený Systém manažérstva kvality a ISO certifikát ponúkame ošetrovateľskú a sociálnu starostlivosť o Vášho blízkeho na vysokej úrovni. Pre budúcich opatrovateľov realizujeme kurzy opatrovania s výnimočnou prípravou. Náš opatrovateľský kurz prináša účastníkom okrem cenných skúseností a praxe i možnosť uplatnenia – unikátnu kombináciu práce u nás a v zahraničí.