Rýchly kontakt 24/7 v OC:  0907/132 906 alebo 057/7880 566, -67, Email: lipova@osetrovatelskecentrumhe.sk

Rýchly kontakt 24/7 v SD:  0911/ 604 205 alebo 057/321 4404, E-mail: recepcia@osetrovatelskecentrumhe.sk
Telefonický kontakt pre telefonovanie s príbuznými v SD: 0903/224 156

Voľné lôžko: Aktuálnu dostupnosť je potrebné overiť.


Čaro nepodstatno - podstatného

Štefan Šubert
Zdravotnícky asistent
Zariadenie sociálnych služieb Slnečný dom, n.o.

Čaro nepodstatno - podstatného

Jedna múdra dáma vyslovila vetu, ktorá je ozaj veľkou pravdou. Všimnúť si, znamená často viac ako vedieť. Dnes chcem dať do povedomia skutky tých, ktorí z "komára nespravia somára", ale svojou dôslednou prácou dosahujú výnimočné veci. Nepodstatné - podstatno!!! Čo je v ošetrovateľskej starostlivosti dôležité? Čo je najdôležitejšie? A čo je nepodstatné? Každý detail, fakt, čin,  ktorý v práci robíme, je dôležitý. Ja, osobne priznávam, som občas v práci rebelom a snažím sa vyselektovať podstatné od menej podstatného, no stále by to malo byť pre dobrú vec. Veď pod našimi ochrannými krídlami sú často krát krehké, zmätené bytosti. Rokmi a životom skúšaní ľudia s kopou chorôb a bolestí. Výnimočnosťou zamestnávateľa je fakt, že nám neustále opakovane vštepuje správne princípy v ošetrovateľskej starostlivosti. Ošetrovateľstvo už nie je to čo bývalo, zdravotná sestra už nie je iba vykonávateľom ordinácie lekára. Vďaka vedomostiam a skúsenostiam častokrát riešenia poznajú už v zárodku. Dbajú na každé "nepodstatné - podstatno". A tým nedovolia chorobám ničiť zdravie vašim krehkým blízkym. Či už ide o vyrážku, opuch, suchú sliznicu, dýchavičnosť, či akékoľvek detaily, vieme, že nič netreba podceniť. A to presne preto, že je to v našom zariadení stále dookola prízvukované. Preto aj ja nemôžem rebelovať maličkosti a musím byť zodpovedným vždy a všade. A na záver jedna múdrosť: Učíme sa na vlastných chybách? Nie, učíme sa od iných. To čo iní vo svete vymysleli, to si vieme všimnúť a využiť pre dobro veci. Buďme vždy všímaví a vnímaví, naši "starkí" si to zaslúžia.

Ďalšie články od blogera:
Štefan Šubert

Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Štefan Šubert
Páčil sa Vám tento článok? Zadajte svoju E-mailovú adresu a my Vám pošleme E-Mail, keď napíšeme ďalší článok na náš blog.

Webová stránka Ošetrovateľského centra a ZSS Slnečný dom v Humennom Vám pomôže nájsť ten správny druh 24 hodinovej starostlivosti pre Vášho ťažko chorého blízkeho alebo seniora, ktorého zdravotný stav si vyžaduje sociálnu a ošetrovateľskú starostlivosť (Dom ošetrovateľskej starostlivosti, ZSS pre dlhodobú starostlivosť – Špecializované zariadenie, Zariadenie pre seniorov, Domov sociálnych služieb, prípadne ADOS a mobilný hospic). Vzhľadom na zavedený Systém manažérstva kvality a ISO certifikát ponúkame ošetrovateľskú a sociálnu starostlivosť o Vášho blízkeho na vysokej úrovni. Pre budúcich opatrovateľov realizujeme kurzy opatrovania s výnimočnou prípravou. Náš opatrovateľský kurz prináša účastníkom okrem cenných skúseností a praxe i možnosť uplatnenia – unikátnu kombináciu práce u nás a v zahraničí.