Rýchly kontakt 24/7 v OC:  0907/132 906 alebo 057/7880 566, -67, Email: lipova@osetrovatelskecentrumhe.sk

Rýchly kontakt 24/7 v SD:  0911/ 604 205 alebo 057/321 4404, E-mail: recepcia@osetrovatelskecentrumhe.sk
Telefonický kontakt pre telefonovanie s príbuznými v SD: 0903/224 156

Voľné lôžko: ÁNO

MOM AT
Karanténa: Obmedzenia a zákaz návštev 
Regulácia návštev v ZSS Slnečný dom, ul. Starinská
Regulácia návštev v Ošetrovateľskom centre, ul. Lipová

Pomáhať aj duši

Veronika Paňková
Vedúca pomocného ošetrovateľského personálu
Ošetrovateľské centrum
Už ako malá som videla v  človeku ako najcennejšie a najlepšie. To, že  pomáha inému.
Keď som mala 12 rokov, ochorela moja babička, neskôr chorobe podľahla a ja som vtedy pocítila, že mojím osudom je pomáhať ľuďom, ktorí sú chorí a tak zraniteľní.
Rozhodla som sa študovať na Strednej zdravotníckej škole a mojim prvým zamestnaním bolo naše Ošetrovateľské centrum.
Práve tu sa mi plní môj sen : mať možnosť pomáhať ľuďom, ktorí to v tomto období života najviac potrebujú.

Akí sú to ľudia ?
Krehkí ako motýlie krídla a bezbranní ako malé neskúsené bytosti. Pomáhať im , neznamená len vykonať základné biologické potreby, v ktorých si nedokážu naši klienti pomôcť sami. Takto nás niekedy vidia tí, ktorí našu prácu nepoznajú...

Rovnako dôležité je však pomáhať aj duši, dať im pocit istoty a vniesť do ich života láskavú energiu  domova . My všetci sa snažíme mať pre našich klientov srdce plné lásky a porozumenia . Máme vieru, že naša práca je prínosná pre nás všetkých , nielen pre tých, ktorí sú odkázaní na našu pomoc. Pomáhať chorým a umierajúcim znamená spolupracovať s úžasným tímom ľudí, lebo jednotlivec by bol v tomto zápase bezbranný.

Iba tím schopných ,milých a láskavých ľudí môže pretvárať myšlienku pomoci v našom zariadení na skutočnosť. 

Spolu dávame viac, lebo pomoc a láskavosť je viditeľná a bohatý nie je ten, kto mnoho má, ale ten kto veľa dáva a pomáha....
 
Ďalšie články od blogera:
Veronika Paňková

Páčil sa Vám tento článok? Zadajte svoju E-mailovú adresu a my Vám pošleme E-Mail, keď napíšeme ďalší článok na náš blog.

Webová stránka Ošetrovateľského centra a ZSS Slnečný dom v Humennom Vám pomôže nájsť ten správny druh 24 hodinovej starostlivosti pre Vášho ťažko chorého blízkeho alebo seniora, ktorého zdravotný stav si vyžaduje sociálnu a ošetrovateľskú starostlivosť (Dom ošetrovateľskej starostlivosti, ZSS pre dlhodobú starostlivosť – Špecializované zariadenie, Zariadenie pre seniorov, Domov sociálnych služieb, prípadne ADOS a mobilný hospic). Vzhľadom na zavedený Systém manažérstva kvality a ISO certifikát ponúkame ošetrovateľskú a sociálnu starostlivosť o Vášho blízkeho na vysokej úrovni. Pre budúcich opatrovateľov realizujeme kurzy opatrovania s výnimočnou prípravou. Náš opatrovateľský kurz prináša účastníkom okrem cenných skúseností a praxe i možnosť uplatnenia – unikátnu kombináciu práce u nás a v zahraničí.